Záhadné knihy z 19. století předpověděly Trumpovu éru. Je bývalý prezident cestovatel v čase?
Je Donald Trump cestovatel časem?
Foto: unsplash
Představte si, že objevíte knihu starou více než 130 let, která vypráví příběh chlapce jménem Baron Trump. Žije v přepychovém sídle, má německé kořeny a vydává se na dobrodružnou cestu do Ruska. Náhoda? Nebo něco víc? Série románů z konce 19. století vyvolává dodnes bouřlivé diskuze kvůli neuvěřitelným podobnostem se současnou rodinou Trumpových.
V roce 1889 vydal americký právník a spisovatel Ingersoll Lockwood první ze série knih o mladém baronovi jménem Wilhelm Heinrich Sebastian Von Troomp, přezdívaném Baron Trump. Hlavní hrdina žije na zámku Trump a stejně jako současný Barron Trump, syn bývalého prezidenta, vyniká svou inteligencí a představivostí, informuje deník Metro.
„Mladý Baron má hlavu dvakrát větší než ostatní a často se chlubí svým prodigickým mozkem,“ píše se v knize, což je více než zajímavé.
Is this a worthy rabbit hole to explore?
— Open Minded Approach (@OMApproach) May 17, 2024
Baron Trump novels are written in 1889 and 1893. The novels recount the adventures of the German boy Wilhelm Heinrich Sebastian Von Troomp, who goes by "Baron Trump", as he discovers weird underground civilizations, offends the natives,… pic.twitter.com/hCQWhhE0cT
Cesta do Ruska a záhadný průvodce Don
V příběhu se Baron Trump, znuděný životem v samotném luxusu, vydává na cestu do Ruska. Jeho průvodcem se stává tajemná postava jménem Don Constantino, kterému všichni říkají prostě Don. Tato shoda jmen s Donaldem Trumpem není jediným překvapivým prvkem příběhu, který zaujal mnohé odborníky. A něco na tom skutečně bude.
Nejpozoruhodnější je však Lockwoodova kniha z roku 1896 nazvaná Poslední prezident. Děj se odehrává v New Yorku, kde vypuknou nepokoje po nečekaném zvolení kontroverzního kandidáta prezidentem, píše web Daily Mail. Demonstranti se shromažďují na Páté avenue - přesně tam, kde dnes stojí Trump Tower. Divné? Náhoda? Nebo napsaný příběh, který žije i dnes?
Tesla, strýc John a teorie o cestování časem
Zajímavá je i skutečnost, že Lockwood žil v New Yorku ve stejné době jako Nikola Tesla, který údajně experimentoval s cestováním v čase. Po Teslově smrti se jeho výzkum dostal do rukou Johna Trumpa, strýce Donalda Trumpa.„Existuje příliš mnoho náhod na to, aby to byly jen náhody,” uvádí se v dokumentaci, kterou dávají dohromady špičkoví američtí odborníci.
Keep in mind that author Ingersoll Lockwood, who wrote the eerily prophetic 1893 book "Baron Trump's Marvelous Underground Journey" also wrote one called "The Last President" about mob riots overthrowing a future American President 😲
— Robert Kearney (@Robkearney1981) June 1, 2020
Just coincidence I'm sure 🤔 pic.twitter.com/d1DI1uPkwP
Nutno podotknout, že se Baron Trump z knihy ve skutečnosti výrazně liší od současné rodiny Trumpových. Je otevřenější a dobrodružnější, i když sdílí některé charakterové rysy.
Záhadné propojení napříč časem
Knihy zůstaly zapomenuty až do roku 2017, kdy je objevili uživatelé internetových diskuzí. Od té doby vyvolávají vášnivé debaty o možném cestování v čase nebo předvídání budoucnosti.
Pokud by Trump opravdu mohl cestovat časem, nevybral by si raději jiný osud než kontroverzní prezidentství? Ať už věříte teoriím o cestování v čase nebo ne, podobnosti mezi viktoriánskými romány a současností jsou přinejmenším velmi zajímavé, pro někoho až podezřelé.
Zdroje: Metro, Daily Mail