Jakub Voráček končí svou hokejovou kariéru. Víme, co bude dělat
Jakub Voráček se stal televizním komentátorem.
Foto: TV Prima
Po úžasné kariéře, kdy odehrál přes tisíc utkání v prestižní NHL, se Jakub Voráček rozhodl ukončit svou aktivní hokejovou kariéru. Profesionální útočník, který v NHL strávil třináct let a poslední sezónu působil jako mentor v mateřském klubu na Kladně, ovšem nenechal svou kariéru jen tak utichnout.
Jakub Voráček letos přijal novou výzvu a připojil se k televiznímu týmu jako komentátor mistrovství světa v hokeji. A musíme říct, že jeho role byla příjemným překvapením. „Dělal jsem to s panem Zárubou a byli jsme tak diametrálně odlišní, že nám to prostě vyhovovalo," komentoval Jakub své působení ve studiu. „Sedlo si to a dá se říct, že Robert mě nechal být sám sebou, což bylo důležité. On je hrozný profík a já jsem naprostý opak. Naklusal jsem tam deset minut před přenosem v žabkách a v saku," zavzpomínal Voráček v pořadu show Jana Krause.
Jakub Voráček je mezi diváky oblíbený
Voráček se téměř okamžitě stal oblíbenou tváří mezi diváky, a to nejen pro svůj neformální přístup, ale i pro schopnost přinést do komentáře čerstvý pohled z pohledu člověka, který na ledě odehrál tisíce minut. Byl autentický, přímý a nikdy se nebál být sám sebou.
„Na začátku jsem nosil dlouhé kalhoty, ale pak jsem si řekl - pardon - kašlu na to, je tu vedro a stejně nás snímají jen od pasu nahoru. Tak jsem přešel na žabky a šortky, a nikomu to nevadilo," říká s úsměvem.
💡NENECHTE SI UJÍT
Vzpomínal nejen na buly, ale i samotný hokej
V rozhovoru dokonce prozradil i něco ze svého praktického pohledu na hokejovou techniku. Přišel řeč na buly – velmi důležitou součást hry, která rozhoduje o tom, jaký tým získá puk a bude mít iniciativu. „Já jsem byl křídlo, takže jsem tam šel a máchnul jsem hokejkou. Buď jsem to trefil, nebo ne, ale většinou se mi to nepovedlo. Když se to ale povedlo, byla z toho potom po zápase s klukama u piva v bazénu velká sláva," vzpomíná na své zápasy.
Jakub Voráček během rozhovoru zavzpomínal i na Jaromíra Jágra, který nějaký čas působil ve stejném klubu, kde hrál Jakub, tedy v Philadelphia Flyers. „Dokonce jsme byli i sousedi," doplňuje s úsměvem.
💡NENECHTE SI UJÍT
Kromě hraní ví, jak hokej učit
Jakub se věnoval i tomu, co hokej hráče učí. „Hokej je kvalitní v tom, že se v něm od mládí učíte respekt k autoritám, respekt ke spoluhráčům, společně vyhrávat, společně prohrávat. A potom, když se vám to povede, tak je to pořád, a když si v sobě ponecháte to dítě a tu radost ze hry, tak je to o to záživnější," vysvětluje, ale s dodatkem, že dnes je hokej mnohem profesionálnější a fyzicky náročnější než kdysi.
Podle Voráčka se změnil i trend ve fyzických proporcích hráčů. „Kluci mívali 190 centimetrů a sto pět kilo, teď se to mění, že mají 180 cm a 75 až 80 kilo, a o to jsou rychlejší," komentuje zřejmý posun v požadavcích na moderní hokejisty.
Zdroje: autorský text, TV Prima